«Весела копиця»: на фестиваль в Долині з’їхалися карикатуристи з десяти країн світу (фото) | Версії | новини та розслідування

Об этом сообщает lentainform.in.ua со ссылкой на СМИ.


Впродовж двох днів у місті відбулося чимало заходів. Зокрема, майстер-клас з учнями художньої школи пленер карикатуристів, дитяче свято «Весела копичка», гумористична олімпіада, вистава-комедія, відкриття муралу, благодійний аукціон, гала-концерт та виставка карикатуристів, у якій взяли участь художники з України та 10-ти країн світу. А саме з Болгарії, Словенії,Угорщини, Румунії, Хорватії, Франції, Білорусі, Туреччини, Польщі та Австрії, пишуть Версії.


Голова асоціації карикатуристів Костянтин Казанчев зазначив, що сьогодні на Прикарпаття приїхали автори карикатур зі світовим ім’ям. Серед них заступник президента федерації карикатуристів світу француз Бернард Ботон, голова хорватської асоціації Дамір Новак, головний художник журналу «Крокодил плюс» та чимало інших.«Сьогодні тут світова карикатура. І це без перебільшень. На жаль, в столиці таких заходів немає, а тут, завдяки меру вдалося організувати фестиваль на досить таки високому рівні», – наголосив чоловік.


Долина давно прагне здобути звання медової столиці Карпатського краю, щороку тут проводиться не один фестиваль органічної продукції та товарів медівництва та пасічництва, але саме Фестиваль гумору і сатири вважається найбільшою інновацією у сфері подієвого туризму.


Як наголосила заступник директора міського центру культури, спорту та туризму Долинської міської ради Галина Курус, це єдиний в Україні фестиваль гумору розрахований на різні вікові категорії. Впродовж двох днів участь у заходах взяло чимало долинян.Міський голова Долини Володимир Гаразд розповів, що ідею проведення фестивалю запозичили у польського міста-побратима Немодлін ще три роки тому.


«Там є свій міжнародний конкурс сатиричного малюнка «Карпік». Декілька разів я був запрошений на це свято і вирішив, що ми теж можемо організувати щось подібне. Велика кількість не українського гумору дала нам поштовх задуматися над своїми гумористичними традиціями та запровадити якісь нові проєкти. Основне завдання фестивалю – відновити і продовжити ті традиції гумору, які притаманні українському суспільству. Ми дуже вдячні Міністерству культури, оскільки наша концепція «Веселої копиці» знайшла підтримку на державному рівні і ми отримали понад 500 тисяч гривень від держави, щоб на високому рівні провести наш фестиваль», – пояснює міський голова.


Фестиваль гумору «Весела копиця» має майбутнє. Принаймні так вважає прикарпатський шоу-мен Михайло Мельникович. За словами прикарпатця, україномовний гумор перебуває в занепаді, або ж у нерівних умовах. Цей фестиваль показує, що український гумор потребує підтримки. І деякі обласні центри мали б брати приклад з Долини.«Як людина близька до гумору, можу відверто сказати, що не так багато районних центрів роблять щось подібне. І як уродженцю Долинщини, мені приємно, що саме тут відбувається міжнародний фестиваль гумору на який з’їжджаються фотографи, відомі карикатуристи, діти та дорослі гумористи. Я впевнений, що цей фестиваль має майбутнє. Було дуже багато критики, мовляв зараз не час для таких заходів, але я вважаю, що такі фестивалі потрібні, адже через гумор можна доносити до людей події які відбуваються в державі», – вважає шоу-мен.


Цього року Долина стала переможцем всеукраїнського конкурсу «Малі міста – великі враження». Загальнонаціональний проєкт проводиться вдруге за підтримки Асоціації міст України.Як пояснив регіональний консультант з юридичних питань Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Андрій Деркач, ідея конкурсу передбачає дві цілі: збереження культурної спадщини малих міст, а також культурний та економічний їх розвиток. На сьогодні саме поєднання традицій тих чи інших регіонів з економічними механізмами дає можливість створити ту базу, яка привабить туриста.


«Цього року на всеукраїнському рівні підтримку отримали 74 проєкти, 6 із них – в нашій області. Фестиваль гумору «Весела копиця» – п’ятий захід, рчотири проєкти реалізували в Надвірній, Рогатині, Яремче та Нижньому Вербіжі. Маємо надію, що такі конкурси стануть каталізатором активності локальних лідерів, які будуть шукати різні історичні основи, щоб популяризувати свої малі територіальні громади», – переконаний Андрій Деркач.Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/vesela-kopitsya-na-festival-v-dolini-z-yihalisya-karikaturisti-z-desyati-krayin-svitu-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя